Meme reddi nedir, nasıl başa çıkılır?

Aktualisiert: 1. Aug 2019


Temelde bebeğin anne memesini emmeyi reddetmesine ‘meme reddi’ denir. Ancak bebeğinizin siz her emzirmeye çalıştığınızda meme emeyi reddetmesi, uzun saatler aç kalarak sadece çok acıktığında emmesi ‘meme reddi’ değildir. Bebeğinizin doğar doğmaz anne sütü için meme emmeye başlaması beklenir. Ancak nadiren de olsa yenidoğan bir bebek meme emmek istemeyebilir ve bunun bir çok nedeni olabilir. Örneğin annenin stresli ve telaşlı bir biçimde emzirmeye çalışması bebeği etkileyebilir. Bebekler panik bir memeden emzirilmek istemezler, güvene ihtiyaç duyarlar. Yine annenin ruhsal durumu, sinirli veya stresli olması da bebeği etkileyecektir. Bu mutsuz ve huzursuz ruhsal durum bebek tarafından taklit edilebilir.

  • Öncelikle meme reddi yaşayan bebeğinizin ağız içi anatomik gelişimini doktorunuz ile kontrol ederek meme emmek için önünde bir engel olup olmadığını anlamakla başlamalısınız.

  • Doğru emzirme teknikleri ile ilgili temel bir eğitim almalıdır. Yanlış tekniklerle bebeğinizi emzirmeye çalışmak meme reddine neden olabilir.

  • Anne pes etmeden bebeği ile sık sık ten teması kurarak güven hormonu olan oksitosin hormonunun salgılanması için çaba sarfetmelidir.

  • Bu süreçte şarkılarla, danslarla bebeğinizi eğlendirerek ve onu rahatlatacak masajlarla yakınlığınızı artırarak onun güvenini kazanabilirsiniz ve göğsünüzde panik olmadan emmeyi denemesini sağlayabilirsiniz.

46 Ansichten0 Kommentare

Aktuelle Beiträge

Alle ansehen

VISIT

500 Terry Francois St.
San Francisco, CA 94158

  • w-facebook
  • Twitter Clean
  • White Google+ Icon

Kazımiye Mh. Alipaşa Cd. No: 2 -454 Çorlu/TEKİRDAĞ

Tel : 0543 838 04 83

Mail : info@silverinacups.com

© 2019 by Silverina

Korucuyu Gümüş Göğüs Kapağı

iconfinder_Instagram_1298747.png
iconfinder_Facebook_1298738.png

®

trendyol.png
amazon logo.png
ebebek logo.png
n11 logo.png